8. Dzień Młodzieży Pozytywnie Nakręconej

Całe zadanie samodzielnie realizowali radni Młodzieżowej Rady Miejskiej Kłodzka, a głównie Komisja ds. organizacji imprez, kultury i sportu MRMK, która to zaktualizowała budżet planowanych działań w stosunku do otrzymanej dotacji.

Zaprojektowano przez radnych pierwszy plakat Łowimy Młode Talenty zapraszający do zgłaszania się wszystkich utalentowanych uczniów do podzielenia się tym, co czyni ich wyjątkowymi. Plakat pomogło wydrukować Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Został on powieszony we wszystkich kłodzkich szkołach. Uczniowie zgłaszali się do udziału w Dniu Młodzieży Pozytywnie Nakręconej poprzez wysłanie sms z podaniem imienia i nazwiska, wieku i talentu. Termin zgłoszeń do 10 czerwca 2018 r.

Radni MRMK zaprojektowali docelowy plakat zachęcający innych uczniów kłodzkich szkół jak i mieszkańców Kłodzka do przybycia 20 czerwca 2018 r. pod most św. Jana w Kłodzku i wzięcia udziału w planowanej imprezie.

13 czerwca 2018 r. odbyła się IV sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Kłodzka, podczas której omówiono przygotowania do Dnia Młodzieży Pozytywnie Nakręconej i podzielono obowiązki pomiędzy radnych MRMK.

 

Dzień Młodzieży Pozytywnie Nakręconej odbył się 20 czerwca 2018 r.

 

W trzech namiotach zaprezentowali się młodzi artyści malarze, poetka, kolekcjoner dzwonków, pasjonatka koni, młody elektronik, pasjonat lokalnej historii. Młodzi malarze poza pokazaniem swoich dzieł - na żywo malowali kolejne obrazy. Swoje zainteresowania prezentowali młodzi chemicy dokonując różnorodne doświadczenia.

W tym samym czasie na scenie prezentowali się recytatorzy wierszy i prozy, młodzi piosenkarze, tancerze (grupy kilkuosobowe jak i duże grupy taneczne uczniów), akrobatycy, instrumentaliści. Można było usłyszeć utwory zagrane zarówno na akordeonie, jak i na flecie, gitarze elektrycznej, skrzypcach, pianinie, gitarach klasycznych. Odbył się również pokaz Taekwondo. Grupa młodzieży „Fikander” przygotowała i zaprezentowała dziesięć pokazów tanecznych. Zaprezentował się również Zespół Taneczny „Robociaki” ze SP-1 – uczniowie klas I-III.

Na zakończenie prezentacji z półgodzinnym koncertem wystąpił Zespół Muzyczny „The Soul Sweeper” z Zespołu Szkół Alternatywnych w Kłodzku, dla którego była to pierwsza taka wielka impreza (poczuli się jak Gwiazdy).

Wszyscy uczestnicy prezentujący swoje talenty, na scenie jak i w namiotach wystawienniczych, otrzymali nagrody kupione z dotacji oraz pozyskane od sponsorów.

Podczas imprezy, w przerwach technicznych, odbyły się różnego rodzaju konkursy z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów (vouchery na pływalnię, kebab, pstrąga, pizzę i inne).

Dla wszystkich uczestników i publiczności przygotowano wielki grill, gdzie za darmo można było dostać kiełbaskę czy karczek (ufundowany przez sponsora).

Cała imprezę prowadzili Aleksander Nowotnik i Katarzyna Mikosa – radni MRMK.

 

 

Wszystkie materiały znajdują się: https://www.facebook.com/mlodziez.pozytywnie.nakrecona/

 

Sponsorami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, ZAMG Kłodzko – Kryta Pływalnia, Restauracja Korona, Kebab Hut w Galerii Twierdza, Łowisko „Złoty Pstrąg”, Hurtownia Eurocash Kłodzko, Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta, PSS Społem – Piekarnia, Restauracja Vulcano Buono, radni Zbigniew Nowak i Zdzisław Duda.Dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w kwocie 2.500 zł


Nasi darczyńcy